Повноваження президента Киргистану перейшли до прем'єра Жапарова

15 октября 2020, 22:55
 В мире Источник: ТСН.ua

Повноваження президента Киргистану після того, як Сооронбай Жеенбеков заявив про свою відставку, перейшли до прем'єр-міністра Садирова Жапарова.

Про це Жапаров повідомив 15 жовтня, повідомляє Sputnik Киргизстан та 24.kg

Він пояснив це тим, що спікер парламенту Канат Ісаєв відмовився виконувати обов'язки президента країни. А відтак верховна влада переходить Жапарова

"Повноваження президента та прем'єр-міністра передали мені", - заявив він.

Нагадаємо, 15 жовтня президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков заявив, що йде у відставку. Він сказав, що не хоче "залишитися в історії Киргизстану як президент, що пролив кров і стріляв у власних громадян". Згідно з Конституцією країни, якщо глава держави достроково складає повноваження або він помер, то його повноваження переходять другій особі в державі - спікеру законодавчої гілки влади.

Масові протести у Киргизстані спалахнули увечері в понеділок, 5 жовтня. Це сталося після оприлюднення попередніх результатів виборів до Жогорку Кенеш, згідно з якими 7-відсотковий бар'єр подолали чотири партії з 16. Це провладні "Бірімдік" і "Мекеним Киргизстан", а також центристська "Киргизстан" і опозиційна "Бутун Киргизстан".

ЦВК Киргизстану повинна призначити повторні парламентські вибори до 6 листопада. Водночас лідери політоб'єднань закликають вжити заходів щодо партій "Бірімдік", "Мекеним Киргизстан" і "Киргизстан" через нібито численні порушення під час голосування.

Источник: ТСН.ua