Суд у справі МН17 проводить дев'яте засідання

26 июня 2020, 13:33
 В мире Источник: Укринформ

У Нідерландах у судовому комплексі "Схіпхол" у п'ятницю о 10:00 за місцевим часом розпочалося дев'яте судове засідання у справі МН17.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі.

У судовій залі присутні судді, прокурори, адвокати, родичі загиблих та журналісти. Через коронавірус усі дотримуються обов'язкової дистанції - 1,5 метра.

Сьогодні нідерландські прокурори мають відповісти на питання та запити захисту одного з чотирьох підозрюваних - підполковника-спецпризначенця ГРУ РФ Олега Пулатова, який виявив бажання долучитися до судового процесу у справі МН17. Його інтереси представляють адвокати Сабіна тен Дуссхате та Баудевейн ван Ейк з нідерландської юридичної фірми Sjoecrona Van Stigt.

Як повідомляв Укрінформ, адвокати Олега Пулатова, одного з чотирьох підозрюваних у справі про збитий малайзійський "боїнг" рейсу МН17, наполягають, що розслідування не завершене. Захист також заявив, що не можна виключати, що МН17 "міг бути збитий українськими військовими". Зокрема, що ракету із ЗРК "Бук", яка знищила літак, могли випустити українські військові.

Захист Пулатова також заявив, що слідство ігнорує думку російських експертів, зокрема представників російського концерну "Алмаз-Антей". Адвокати Пулатова зажадали допитати близько 100 свідків та експертів і стверджували, що вбачають потребу у додатковому розслідуванні.

8 червня 2020 року почався другий блок судових слухань у справі МН17. У суді прокурори оприлюднювали деталі розслідування. Потім захист мав змогу відреагувати на все, що було представлено прокурорами у суді.

У зв'язку з поширенням коронавірусу кількість людей, які можуть перебувати у суді обмежена. Усі охочі можуть стежити за процесом за допомогою прямої трансляції. Вона відбувається двома мовами: нідерландською та англійською.

Источник: Укринформ