Влада Німеччини не хоче відмовлятися від будівництва "Північного потоку-2"

17 декабря 2018, 07:30
 В мире Источник: Главком (Украина)

Берлін веде переговори про диверсифікацію свого енергопостачання також і за рахунок зрідженого природного газу

Міністр економіки Німеччини заявляє, що здійснення російського газотранспортного проекту "Північний потік-2" може продовжитися з тим, щоб були дотримані життєво важливі інтереси України.

При цьому, сказав міністр Петер Альтмаєр в інтерв'ю агентству Reuters, Берлін також веде переговори про диверсифікацію свого енергопостачання також і за рахунок зрідженого природного газу.

За словами міністра, один із цих життєво важливих інтересів України полягає в тому, що і після 2019 року має зберегтися істотний рівень транзиту газу з Росії через Україну.

"Про це зараз ведуться дискусії", - сказав Альтмаєр і додав, що тонкощі цих переговорів дуже складні.

"Ми не зменшимо залежності від Росії тим, що підірвемо такий проект, як "Північний потік-2", а потім будемо отримувати російський же газ із інших трубопроводів", - сказав він.

"Про більшу енергонезалежність можна говорити тільки тоді, коли ми, крім забезпечення довготермінового постачання газу, також створимо в Німеччині інфраструктуру для отримання зрідженого природного газу", - додав Альтмаєр.

За його словами, зараз уже ведеться з'ясування з приватними інвесторами можливих місць для об'єктів такої інфраструктури.

Агентство нагадує, що транзит російського газу дає нині Україні до 3 відсотків від її валового внутрішнього продукту.

Україна називає проект "Північний потік-2" суто політичним, без економічного обґрунтування, і закликає заблокувати його будівництво. Київ підтримують у цьому і деякі європейські країни, а також США. На їхню думку, газогін має на меті збільшити залежність Європи від російського газу і водночас позбавити російського газового транзиту Україну і деякі східноєвропейські держави, тим самим зробивши їх вразливими перед російським газовим шантажем.

Зокрема, Європейський парламент 12 грудня у своїй резолюції підкреслив вирішальну роль України в європейській мережі енергопостачання, засудив будівництво газопроводу "Північний потік-2" як "політичний проект, який становить загрозу європейській безпеці та зусиллям для диверсифікації енергопостачань", і закликав скасувати цей проект.

А Палата представників Конгресу США 11 грудня ухвалила резолюцію щодо "Північного потоку-2", якою "підтримує накладення санкцій" щодо цього газогону і закликає президента США "підтримати енергетичну безпеку Європи за допомогою політики диверсифікації з метою послаблення залежності від Росії". США сподіваються постачати до Європи свій зріджений природний газ.

Тим часом низка країн-членів Європейського союзу, в першу чергу Німеччина, компанії з яких беруть участь у будівництві газопроводу, підтримує "Північний потік-2" і говорить про нього як про "суто економічний проект". Але при цьому канцлер Німеччини Анґела Меркель і члени її уряду останнім часом заявляють, що робота нового газопроводу буде можлива лише в разі, якщо Росія не припинить транзит свого газу через Україну.

#nordstream2

Источник: Главком (Украина)