Сільські вісті: Кадротрус

17 февраля 2012%, 14:41
 Політика Источник: Сельские вести (Украина)

Знайшлися провидці, які лякали українців небаченим землетрусом у ніч з понеділка на вівторок. За їхніми словами, о четвертій ранку земна твердь мала сколихнутися десь у Румунії, а вже за кілька годин - і у Києві. Мешканцям багатоповерхівок навіть радили ночувати на вулиці.

Столицю й справді трусонуло, проте локально: ходором заходили керівні стільці на Печерських пагорбах. Масштаби "стихії"такі: перший віце-прем'єр Андрій Клюєв опинився в кріслі секретаря Ради національної безпеки і оборони, а Раїса Богатирьова, яка сиділа в ньому з 2007 року, натомість перемістилась у будівлю уряду, обійнявши посаду віце-прем'єра і міністра охорони здоров'я. Найбільше постраждав уже колишній головний лікар країни Олександр Аніщенко - після кадротрусу взагалі залишився без крісла.

Найцікавіше, що кар'єрне переміщення Раїси Богатирьової нікого не здивувало. Аніщенко вже так давно був кандидатом на "виліт", що нову фігуру на його посаді всі стомилися чекати. За рівнем невдоволення Президента його роботою з ним міг позмагатися хіба що міністр освіти Дмитро Табачник. Та Дмитро Володимирович уцілів, а от Аніщенку не пощастило. (А можливо, навпаки: не з його ім'ям тепер пов'язуватимуть медичну реформу, яка виллється у тотальне запровадження мережі "сімейних"лікарів замість спеціалізованих).

Але рокіровка з Богатирьовою має вигляд другорядної на тлі того, що сталося з Андрієм Клюєвим.

Що ми чули про нього останнім часом? Не так уже й мало. Зокрема, саме зі скандалом навколо його імені пов'язали припинення фінансування проектів енергозбереження ЄС. У наших європейських партнерів виникли обґрунтовані підозри в тому, що Андрій Петрович частину виділеної допомоги на енергетичну незалежність перенаправив на близькі до себе структури.

Дещо раніше саме А.Клюєв виграв своєрідний тендер на право очолювати виборчий штаб Партії регіонів на парламентських виборах 2012 року.
Суперниками його були, подейкують, і Ю.Бойко, і Б.Колесніков. Зрештою, й Микола Азаров як голова партії. Тут, щоправда, заковика. Адже саме Клюєва найчастіше називали новим претендентом на посаду прем'єра.

То що ж сталося? Невже такий перспективний політик потрапив у немилість і тепер коротатиме віку в структурі, яка останні два роки (за президентства Віктора Януковича) була суто другорядною?

Політичні експерти не виключають такої можливості. Принаймні вони вже давно вказують на приховану боротьбу за владу різних груп впливу в Кабміні. Утримувати баланс у їхніх стосунках стає дедалі важче, отож, мовляв, заради цієї рівноваги Клюєва й перевели на інше місце роботи. Якщо ця версія правильна, залишається очікувати, що місце очільника виборчого штабу ПР займе інша персона.

Та, мабуть, мають рацію інші експерти, котрі говорять про проблеми не так у Кабміні, як в Адміністрації Президента. За їхньою версією, у Глави держави виникла потреба врівноважити вплив у місці своєї "дислокації"групи, яку очолює глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкін. Тобто центром "усесвіту"відтепер може стати РНБО, а не АП.

Зрештою, представляючи нового секретаря Радбезу апаратові цієї структури, Віктор Янукович наголосив, що Андрій Клюєв займатиметься консолідацією зусиль усіх силових структур: Генеральної прокуратури, СБУ, МВС. Тобто йдеться радше не про кінець кар'єри Клюєва, а про новий її виток. І, з усього випливає, Андрій Петрович опікуватиметься не так "енергетичною безпекою", про що було заявлено, як результатом виборчих перегонів.

Чомусь раптом згадалося, що на виборах 2004 року його ім'я надто часто згадувалося, коли заходила мова про сумнозвісний "паралельний сервер"для підрахунку голосів.

Який висновок? Головне для влади, даруйте за тавтологію, збереження себе при владі будь-якими доступними засобами. І відповідальний за це після несподіваного кадротрусу - Андрій Клюєв.

Олександр ЧЕРЕВКО.