Українці — в Польщу, поляки — в Німеччину

06 января 2012%, 14:48
 В світі Источник: Сельские вести (Украина)

У Польщі набрав чинності закон про амністію нелегальних мігрантів.

 НОВИЙ закон про іноземців загалом поширюється на нелегальних економічних мігрантів — гастарбайтерів і шукачів притулку, які проживають на території Польщі без необхідних дозвільних документів не менше чотирьох років, а точніше — з 20 грудня 2007 року. Тепер вони зможуть отримати дозвільну карту для іноземців на проживання та працевлаштування, яку належить поновлювати кожні два роки.

Нині на території 38-мільйонної Польщі офіційно проживає і працює близько 100 тисяч іноземців, серед яких майже третину становлять українці. Крім того, за припущенням експертів, у країні перебуває ще не менш як 400 тисяч нелегальних мігрантів, понад дві третини з яких проживають у Варшаві та навколишньому Мазовецькому воєводстві. Вони в основному працюють на будівництві, у сільському господарстві та доглядають за самотніми і немічними поляками похилого віку. Очікується, що принаймні десять тисяч трудових нелегалів зможуть скористатися законом, який набрав чинності з початку нового року.

Як зазначається на сайті імміграційної служби Польщі, країна стає дедалі привабливішою для іноземців, які шукають краще оплачувану, ніж удома, роботу. Лише впродовж двох останніх років число заявок на отримання дозволу працювати в Польщі збільшилося вдвічі. При цьому найбільшу кількість запитів подають громадяни пострадянських держав — українці, росіяни, грузини та молдавани. Також у Польщі нині чимало й в’єтнамців…

Тим часом представник імміграційної служби Польщі Рафал Рогала заявив, що країна хотіла б залучити не тільки сезонних робітників у таких галузях, як сільське господарство та будівництво, а й висококваліфікованих фахівців. «Легалізація іммігрантів піде на користь польській економіці, бо вони стануть платниками податків», — додав він.

Разом із тим і саму Польщу в Європейському Союзі сприймають як джерело робочої сили. У травні 2004-го, відразу після вступу країни до ЄС, розпочалася масова трудова міграція поляків. Відтоді, за офіційними даними, вже близько двох мільйонів їх зірвалися з насиджених місць і залишили країну в пошуках кращого заробітку в ЄС. Здебільшого поляки працевлаштовуються у сусідній Німеччині, а також у Франції.

Олена КОЩЕНКО.