Європейська піар-структура регіоналів розпочала на Заході активну кампанію з відбілювання іміджу Януковича

19 июня 2013, 13:37
 В мире Источник: Тиждень.ua
yan_inf1.jpg

Режим Віктора Януковича розгортає широку кампанію з відбілювання іміджу України в ЄС. Про це у статті на своєму сайті написав німецький журналіст- дописувач Die Zeit, Der Spiegel, Die Berliner Zeitung Ульріх Крьокель.

"Уряд українського президента Януковича має нехорошу репутацію на Заході. Це скоро зміниться. Для цього лобіюванням в Брюсселі займається Європейський центр сучасної України. Зовсім недавно PR-стратеги спрямували свою увагу і на мене", - зазначив Крьокель.

Журналіста обурили заяви уряду, що Україна бореться, щоб наблизитися до ЄС.

"Для чого? Чого антидемократ Віктор Янукович хоче від ЄС? Йдеться про економічні та фінансові інтереси, але не стільки країни, скільки тих олігархів, які фінансують Януковича і його Партію регіонів...Біда в тому, що європейці як і раніше незважаючи на кризу ідентичності дотримуються певних демократичних стандартів. У ЄС, наприклад, існує правило поділу влади. А це Януковичу взагалі не підходить. Йому більше подобається позбавлятися політичних опонентів з використанням судової влади. Особливо погано, що західна громадськість веде про це дискусії, що не забезпечує хорошої думки про Януковича. Так що ж тоді робити? Минулого четверга мені зателефонували з Берлінської фірми Fleishman-Hillard Germany GmbH, яка займається зв'язками з громадськістю. Девіз: сила правди. Що б це не означало. Мила леді по телефону запропонувала поїздку до України. Під час неї плануються дискусії з членами уряду, опозиції та представниками громадянського суспільства. Прекрасно збалансовано. Дуже по-європейськи, так би мовити. Гарна річ! Більше того, Міністерство закордонних справ у Києві оплатить витрати на відрядження. Лобіст Карлхайнц Шрайбер у подібних контекстах говорив би про "турботу про ландшафт". А сенс ось у чому: журналіст, якому роблять щось хороше, скоріш за все не напише нічого поганого", - написав Крьокель.

За його словами під час запрошення йому повідомили, що організацією заходів займається Європейський центр сучасної України (ECFMU) - "брюссельський аналітичний центр, який поставив перед собою за мету розвиток та вдосконалення діалогу між Україною та державами-членами та інституціями Європейського Союзу".

"Поступово я починаю розуміти, чому довірена особа Януковича і глава уряду Микола Азаров нещодавно засміявся, коли я під час інтерв'ю запитав його про нестримну корупцію в Україні...Я підозрюю, що він вважає і свою відповідь смішною: "Тимошенко, корупція, відсутність демократії - помилково нав'язувати нам одні й ті ж ярлики", - сказав він. Які ярлики українському уряду більше б сподобались? І скільки б вони коштували?", - додає Крьокель.

Як повідомлялось, у березні 2012 року регіонали зареєстрували в Бельгії неурядову організацію "Європейський центр сучасної України". Засновниками центру є шість осіб.

Європейську сторону представляють Інна Кірш, яка багато років працювала адміністратором із зовнішніх зв'язків у Європарламенті і є виконавчим директором новоствореної організації, такий собі Ендрю Еджел та Антоніна Руссева - прес-аташе групи соціалістів Болгарії у Європарламенті.

Троє інших засновників бельгійської організації: депутати від Партії регіонів Леонід Кожара, Віталій Калюжний і Євген Геллер. Казначеєм організації призначено Калюжного, який з 2000 по 2005 рік працював у структурах Бориса Колеснікова.

Источник: Тиждень.ua