Євгенія Кравчук щодо законопроєкту про медіа: Сайти муситимуть обов'язково реєструватися як ЗМІ

11 декабря 2022%, 20:23
 Мас медіа Источник: Цензор.Нет

Документ, який готується до другого читання в парламенті, регламентуватиме діяльність онлайн-ЗМІ.

Як повідомила заступник голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук в ефірі інформаційного телемарафону, законопроєкт націлений на захист споживачів інформації від будь-яких проявів російської пропаганди чи намагання видавати російську пропаганду за українські медіа, передає Цензор.НЕТ з посиланням на УНІАН.

Депутат також пояснила, що чекає на блогерів після ухвалення відповідного документу.

"Відповідно до законопроєкту про медіа, блогерам не треба реєструватись як медіа. Мова в законопроєкті йде саме про сайти, які працюють як медіа, які мають журналістів. Вони матимуть звернутись до Нацради та зареєструватись. Журналісти таких видань матимуть посвідчення журналіста, зможуть отримати акредитації тощо. Що стосується YouTube-блогерів, вони за власним вибором можуть зареєструвати себе як ЗМІ, проте це не буде обов'язковим", - розповіла Кравчук.

Також вона зазначила, що розробники законопроєкту дослухались до певних зауважень медіа індустрії і доробили цей документ.

"Частина про оновлення виборчого законодавства, тобто те, як регламентуватиметься висвітлення виборчого процесу та агітація, помирила індустрію та громадські організації, що займаються виборами. Тепер ми маємо порозуміння між цими двома сторонами", - сказала Кравчук.

Источник: Цензор.Нет