Президент України пояснив стратегічну важливість оборони Бахмута

07 марта 2023%, 20:45
 Політика Источник: РБК-Украина
zelensky_3.jpg

Україна продовжує обороняти Бахмут та не виводить війська, оскільки у разі окупації міста для росіян відкриється дорога до інших населених пунктів Донецької області.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву президента України Володимира Зеленського в інтерв'ю CNN.

Він наголосив, що українське командування ухвалило рішення продовжити оборону Бахмута виходячи з тактичних міркувань.

"Ми розуміємо, що після Бахмута вони можуть піти далі. Вони можуть піти на Краматорськ, вони можуть піти на Слов'янськ, це буде відкрита дорога для росіян після Бахмута до інших міст України на Донецькому напрямку", - наголосив глава держави.

Президент додав, що українські мотиви захищати місто дуже відрізняються від цілей російських військових.

"Ми розуміємо, чого Росія хоче там здобути. Росії потрібна бодай якась перемога - маленька перемога - навіть зруйнувавши все в Бахмуті, просто вбивши там усіх мирних жителів", - уточнив Зеленський.

За його словами, якщо окупантам вдасться "встановити свій маленький прапор над містом", це допоможе мобілізувати росіян, щоб створити уявлення про те, що вони така потужна армія.

Ситуація в Бахмуті

Раніше в мережі почали з'являтися фейки про нібито виведення українських військових із Бахмута. Пізніше у ЗСУ спростували такі вкиди російської пропаганди.

При цьому командувач Сухопутних військ генерал-полковник Олександр Сирський відвідав місто 5 березня. За його словами, зараз бої за місто досягли

Раніше стало відомо, що під час засідання Ставки верховного головнокомандувача українське військове командування висловилося за продовження оборонної операції в Бахмуті.

За інформацією Інституту вивчення війни (ISW), "вагнерівці" втратили свої найкращі підрозділи в боях за Бахмут.

Источник: РБК-Украина