Гройсман повідомив, що до осені 2019 року заплановано повністю монетизувати субсидії

29 октября 2018%, 15:22
 Економіка Источник: Гордон Персоны: Гройсман В. Б.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив в інтерв'ю агентству "Укрінформ", що до осені 2019 року - початку наступного опалювального сезону - заплановано повністю завершити процес монетизації субсидій з оплати житлово- комунальних послуг.

"Ми вже створили реєстр субсидій і рухаємося далі. Звісно, бюрократія цьому не сприяє. Але вона ніколи й нічому не сприяє. Це величезний обсяг роботи, і ми з усім впораємося", - повідомив глава уряду.

За його словами, монетизація субсидій відбудеться за кілька етапів, початок - із 1 січня.

Він додав, що 1,3 млн домогосподарствам уже виплачують зекономлені кошти.

"У середньому вийшло по 600-700 грн кожному господарству. Наступний етап - переведення всіх на особові рахунки. Саме туди будемо направляти доплату держави за сплату житлово-комунальних послуг, а вже звідти кошти мають потрапляти до теплопостачальників та інших надавачів комунальних послуг", - пояснив Гройсман.

В Україні субсидію призначають на рік - із травня поточного року до травня наступного року. Розмір допомоги розраховують окремо на літній та зимовий періоди. За даними Мінсоцполітики, якщо субсидію вже призначено на 2018- 2019 роки, у жовтні її розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично, без повторного звернення.

Для оформлення субсидії необхідно надати два документи: заяву та декларацію про доходи.

Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України повідомила 11 жовтня, що в проекті держбюджету на 2019 рік передбачено 55,1 млрд грн субвенції місцевим бюджетам на надання субсидій.

Источник: Гордон