Сергій Соболєв: міністр фінансів тримав усі удари

13 февраля 2009, 09:11
 ЧП Источник: Комментарии.UA Персоны: Тимошенко Ю. В., Томенко Н. В.

Бі-Бі-Сі

Міністр фінансів України Віктор Пинзеник подав у відставку, заявивши, що став заручником політики.

В його заяві йдеться, що змінити цю ситуацію він, як міністр фінансів, не може, так само, як і відмовитися від фахових принципів, а тому вважає перебування на посаді таким, що не має сенсу.

Фідель Павленко звернувся за коментарем депутата ВР від ПРП Сергія Соболєва. Чи здивувала його відставка міністра фінансів, лідера ПРП, а надто, чи здивували його коментарі соратників по БЮТ, які сказали, що вже кілька місяців Віктор Пинзеник не працював у команді?

Сергій Соболєв: Я не чув такого, що він давно не в команді, але я думаю, що нічого неочікуваного не було. Бо коли міністра фінансів і його позицію Секретаріат президента почав використовувати для того, щоб протиставити його прем'єр-міністру і позиції уряду, я думаю, що він вчинив абсолютно правильно, написавши цю заяву про відставку.

Бі-Бі-Сі: Микола Томенко сказав, що і через хворобу, і через інші причини Віктор Пинзеник не працював "у команді, починаючи з грудня минулого року", а Юлія Тимошенко сказала, що в такі складні часи в декого не витримують нерви і вони залишають бойові позиції.

Сергій Соболєв: Я думаю, що сама позиція міністра, коли він не дав жодного разу приводів використати його ім'я та професійну позицію для протиставлення його прем'єр-міністру - це зайве підтвердження того, що міністр фінансів тримав усі удари. Але опозиція чи Секретаріат президента замість того, щоб використовувати в тому числі і напрацювання міністра фінансів і вносити законопроекти в парламент, намагаються використати позицію міністра фінансів для протиставлення його уряду і прем'єр-міністру. Саме тому міністр фінансів, на мій погляд, прийняв рішення, виходячи з того, що він не хотів, щоб його ім'я використовувалося в цих провокаціях.

Бі-Бі-Сі: Насправді між міністром фінансів і прем'єром немає суттєвих протиріч?

Сергій Соболєв: Я думаю, що весь цей час показав, що можливі різні погляди на вирішення питань, але те, що це була єдина команда і залишалась такою до кінця, і те, що партія "Реформи і порядок" також є єдиною командою в БЮТі, я думаю, тут сумнівів жодних немає. Єдине, що, на жаль, всі читали заяви Віктора Михайловича, але ніколи не читали далі, не лише оціночну частину, але й що робити в цій ситуації. Я думаю, тут багато хто задумається над тим, що не треба використовувати міністра фінансів в протиставленні прем'єру, а треба терміново сідати і обговорювати ті заходи, які в тому числі пропонував і він.

Бі-Бі-Сі: Останнім часом багато говорять про суперечки чи ознаки розколу в Партії регіонів, тепер з'являються припущення, що партія "Реформи і порядок" як складова частина БЮТу через відставку Віктора Пинзеника може бути менш дисциплінованою в межах блоку. Чи мають підґрунтя ці припущення?

Сергій Соболєв: Я думаю, що до політичних союзників слова дисципліна чи лояльність не підходять. Ми дійсно є однодумцями в рамках блоку Юлії Тимошенко, і жодних питань стосовно нашої участі в блоці, нашої підтримки дій уряду в нас не виникає. Тим більше, я хочу підкреслити, це є позиція міністра фінансів, який написав заяву про відставку, але це не є позиція, наприклад, прем'єр-міністра, яка б вимагала цієї відставки. Наскільки мені відомо, прем'єр-міністр, навпаки, наполягала на тому, щоб цієї відставки не було. Але це рішення Віктора Михайловича.

Бі-Бі-Сі: Тобто будь-які кадрові перестановки, які стосуються представників партії в уряді, не впливають на позицію партії як частини БЮТу і співпраці в межах цього блоку?

Сергій Соболєв: Це б виглядало щонайменше некоректно, якби партія "Реформи і порядок" пов'язувала свою участь в блоці з кадровими питаннями. Ці питання ніколи не впливали на нашу участь чи неучасть у блоці. Це наша принципова позиція, висловлена з'їздом партії, яку підтримують 10 народних депутатів, що є у складі БЮТу в парламенті, і я думаю, що вона є незмінною.

Бі-Бі-Сі: На вашу особисту думку, економічний блок уряду і уряд в цілому втрачає з відходом Віктора Пинзеника з посади міністра?

Сергій Соболєв: Я, без сумніву, вважаю, що втрачає, але, на жаль, зараз ситуація вже не стільки залежить від уряду і від економічного блоку уряду, скільки від парламенту, бо ті непопулярні рішення, які треба негайно приймати стосовно наповнення бюджету і стосовно пенсійної реформи тепер залежать від парламенту. В парламенті, на жаль, поки що тієї більшості, яка б це підтримала, не існує. Президент умив руки, жодного законопроекту, який би наповнював бюджет або боровся з фінансово-економічною кризою, ми так і не побачили від президента. Тому зараз ми чекаємо зміни ситуації в парламенті.

Источник: Комментарии.UA