Антиіранська провокація

26 мая 2006%, 07:53
 В світі Источник: Львівська Газета

19 травня світові інформаційні агентства поширили повідомлення, що іранський парламент ухвалив закон, який зобов▓язує не-мусульман носити спеціальні мітки на одязі.

Публікація про це з▓явилася в канадській газеті National Post, яка процитувала слова політичних біженців з Ірану.

Зокрема, повідомляли, що юдеї мають виходити на вулицю з жовтою смужкою на одязі, християни - з червоною, а зороастристи - із синьою.

Світова громадськість (так і хочеться додати, відповідно до радянських ідеологічних штампів - прогресивна) негайно відреагувала. У центрі Симона Візенталя нововведення назвали "таким, що нагадує часи Голокосту". До кампанії із зовсім справедливого осуду архіфундаменталізму долучився Ізраїль, а також, звичайно ж, головний охоронець світової етики та моралі, засновник політкоректності - Сполучені Штати Америки.

Речник держдепартаменту США Шон Маккормак заявив, що "американська сторона ретельно перевіряє, чи справді ухвалено такий закон". "Якщо такий закон дійсно прийняли й незабаром він набуде чинності на території країни - це буде огидно!" - наголосив він.

І все було б правильно, і з усім хотілося б негайно погодитися та затаврувати ганьбою злобливих ісламістів, якби не одне велике "ПРОТЕ".

Уже після широкого цитування рішучої заяви держдепу США інформаційне агентство Associated Press одержало копію закону про так званий "дрес-код". Закон виявився лишень законопроектом, який розглянули в парламенті Ірану та попередньо схвалили. У документі справді йдеться про носіння "ісламського одягу, що захищає мусульманську ідентичність країни", і там немає жодної згадки про вимогу носити спеціальні розпізнавальні знаки представникам релігійних меншин.

Тепер тональність провідних інформагентств і інформація, яку вони подали, трохи змінилися. З▓явилися повідомлення, що "хоча наразі інформація про намір "мітити" іновірців не підтверджується, законопроект уже посіяв страх серед жінок: вони всерйоз побоюються, що безкомпромісний уряд на чолі з президентом Махмудом Ахмадінежадом планує розправитися із соціальними свободами, що їх удалося відстояти в Ірані за часів попереднього, реформаторського уряду".

Барвисто описано, що з моменту перемоги ісламської революції 1979 року закони Ірану вимагають, щоб жінки носили "чадру", хоча насправді йдеться про хустку, що цілком закриває волосся, і довгу верхню одежу-балахон, який робить зовсім безформною фігуру. За останнє десятиліття правила трохи пом▓якшили, і жінки почали носити легкі шарфи, що майже не покривають голову, та короткі приталені жакети замість балахонів.

Далі з▓ясовується, що в новому законопроекті немає навіть окремої згадки про жінок. Натомість так званий "закон про дрес-код" жадає від іранських державних установ і ЗМІ пропагувати національний стиль одягу та перешкоджати носінню того, "який не відповідає ісламській культурі". Також у законопроекті передбачено економічно стимулювати виробників, які виготовляють одяг ісламського стилю, та стягувати підвищені податки на імпорт вбрання.

Голова комітету культури Меджлісу (парламенту) Ямад Ефрох, із яким сконтактували журналісти Associated Press, уточнив, що закон, який визначає дрес-код для населення Ісламської республіки, справді ухвалили. Однак, за словами

Я. Ефроха, вимоги про знаки на одязі - дурість і неправда. Усі вигадки про кольорові мітки на іновірцях виявилися інформаційною "качкою".

Показово, що повідомлення про "страшні дискримінаційні закони" з▓явилися саме тоді, коли США та їхні європейські союзники намагаються натиснути на Іран, щоб змусити його відмовитися від національної ядерної програми. Мовляв, де є атомні електростанції - там з▓являється змога виготовити й атомну бомбу. І скинути її, причому неодмінно на Америку, і всю відразу.

Є підстави вважати, що США створюють інформаційні передумови для виправдання запланованої агресії проти Ірану. І не важливо, що передумови - брехливі.

Майже всі війни у світі: і міждержавні, і громадянські - починалися з великої неправди та великої провокації. Гітлерівці напали на Польщу, використовуючи як привід ними ж інсценоване захоплення радіоцентру в Гляйвиці. Нещодавню інтервенцію США в Ірак і захоплення контролю над одними з найбільших родовищ нафти виправдовували тим, що Саддам Хусейн нібито підтримував "Аль-Каїду" та виготовляв зброю масового ураження. До речі, тоді оббрехали й Україну - пригадуєте "кольчужний скандал?" Зброї в Іраку не знайшли, з Усамою бін Ладеном Саддам не дружив, та й жодних "Кольчуг" там не було. Була, хоч і авторитарна, але стабільна та передбачувана держава. До речі, тоді саме іракська політична еміграція обвинувачувала Саддама в усіх смертних гріхах, і саме її дезінформацію використали, щоб виправдати агресію.

Іран - не ідеальна держава. Її новий президент Ахмадінеджад, напевно, не ідеальний правитель. Цілком можливо, що життя за умов Ісламської республіки - не найлегше й не безтурботне. Однак живуть вони отак. Може, звикли. А може, їх це влаштовує. В кожному разі щось не доводилося чути про народні заворушення в Ірані. Напевно, не все там погано, якщо вистачає коштів на розвиток ядерної енергетики. А спроби регламентувати носіння одягу та законодавчих методів сприяння розвитку національного товаровиробника - чому б і ні?

Дмитро Редько

Данный материал размещен через Форумную рубрику "ДОБАВИТЬ НОВОСТЬ, СТАТЬЮ, ИНФОРМАЦИЮ".

Мнения в размещенных материалах не всегда могут сходиться с нашим мнением или мировозрением, а также все написанное вполне может не соответствовать действительности. Автор данного материала никак не связан с данным интернет-ресурсом. Мы проверяем присланное посетителями лишь на отсутствие в материалах "нецензурщины".

Источник: http://gazeta.lviv.ua/articles/2006/05/25/15517/

Источник: Львівська Газета