"КУМ" - КЛАН УКРАЇНСЬКИХ МОЖНОВЛАДЦІВ

До цього твердження я прийшов після того, як відбулось призначення ще одного чергового кума Ющенка кримським прем'єром. Взагалі таке постійне родинне призначення змусило багатьох журналістів узятися до систематизації ющенківських кумів. В інтернеті з,явились цілі дослідження з цього питання. Користуючись таким творчим надбанням в Інеті ми наводимо Вам список КУМів Ющенко. Він, звісно, неповний, але він залишається відкритим - якщо вам відомі інші, просимо допомогти з інформацією.

Я вважаю, що порахувати кумів Ющенка - це надзвичайно важлива державна справа. Такий список просто необхідний для того, аби прогнозувати можливі нові урядові, і не тільки урядові, призначення. Від ціх призначень залежить майбутнє України. І простого маленького українця.

Адже дуже важливо нам знати наперед чи прийде до влади професійний злодій, неосвічений авантюрист, професійний філантроп чи шановний в кумовському середовищі бандит. Завдяки цьому ми можемо спрогнозувати розвиток громадських стосунків в країні, майбутні кризові політичні та кримінальні події. Адже відомо, що Віктор Андрійович кума без посади не залишить, і оточувати себе любить саме кумами.

На жаль чітка інформація щодо тих, хто хрестив дітей Ющенка, чи тих, чиїх дітей хрестив Віктор Андрійович чи його дружина, не міститься у відкритих джерелах, і сам президент не любить виносити свої родинні стосунки на публіку.

Тому перелік, який ми подаємо нижче, дуже умовний, а дві його останні позиції мають дещо сумнівне походження. Відтак ми розраховуємо на допомогу читачів, які володіють підтвердженою інформацією.

Перший у списку, зі зрозумілих усім причин, - екс-секретар РНБОУ Петро Олексійович Порошенко.

Писати про цю одіозну особу навіть немає особливого сенсу - після гучного урядового скандалу вся брудна білизна шоколадного "зайця" й так плаває на поверхні. Але схоже, що зусиллями Юлії Тимошенко та її команди посади для Петра Олексійовича найближчим часом не передбачаються - цукровий козир Ющенко задля самозбереження мусить заховати далеко в рукав.

Другий за впливом та скандальністю кум - колишній перший помічник президента Олександр Третьяков - має шанси матеріалізуватися десь у владі, але не набагато більші.

Хоча він, на відміну від кума Петра, не проходить по кримінальних справах, порушених Генпрокуратурою, ліквідація Ющенком посади першого помічника яскраво свідчить, що хоч Віктор Андрійович і не визнає своєї поразки, але муляти громадські очі скомпрометованим кумом не збирається. Третій кум із "святої трійці", як її визначила Генпрокуратура, - голова парламентської фракції "Наша Україна" Микола Мартиненко.

Із ним Вікторові Ющенку пощастило - за відсутності в того посади у виконавчій владі Мартиненка не довелося, як Третьякова й Порошенка, з ганьбою звільняти й демонстративно усувати з власного оточення, визнаючи тим самим власну слабкість. Втім, посади у цього кума ще попереду. Може пощастить саме столиці побачити його головою міста Києва.

Четвертий кум у списку також пережив звинувачення в корупції, хоча й не такою мірою, як його соратники, - це в.о. міністра транспорту Євген Червоненко, "водій і охоронець" Ющенка, автогонщик, джигіт, заслужений єврей, людина і фура.

Поговорюють, що саме Червоненко був першим серед кумів спійманий на хабарі після померанчового заколоту. Але це мабуть плітки. Бо той, хто про це заявив, вже не працює в органах.

Міністерську посаду Червоненкові зберегти не вдасться, оскільки це крісло, за словами депутата Волкова, вже обіцяно трьом політичним силам за голосування по Єханурову. Хоча Червоненко - кум настільки багатогранний, що посада до смаку йому завжди знайдеться. Найкраще було б його призначити послом в Ізраїль. Зрештою, як казав сам герой, "треба буде - залізу на люстру".

П`ятий із найвпливовіших кумів також перебуває під громадською та опозиційною підозрою в корупції - Давид Жванія, в.о. міністра надзвичайних справ і один зі спонсорів виборчої кампанії Ющенка та Помаранчевої революції.

А також друг дитинства Бадрі Патркацишвілі, одного з найближчих соратників Бориса Березовського. Кажуть погані люди, що гроші Березовського надіслані на померанчевий заколот осіли саме у кишенях Давида. Аде хто це бачив? Поява його в новому, неполітичному уряді також була б нелогічною з огляду на одіозність БАБа, проте Віктор Ющенко за умов інформблокади цілком може задовольнитися символічними звільненнями Третьякова та Порошенка.

Несподівано до когорти найбільш впливових кумів увійшов Анатолій Бурдюгов - колишній начальник голову правління НБУ в Криму, а тепер кримський прем'єр.

Його кандидатура обговорювалася ще після звільнення Куніцина, але тоді президент раптово запропонував ВР АРК тезку Бурдюгова Матвієнка. Тепер же час настав, і кум-банкір опинився на троні. Наскільки довго? Це залежить від самих кримчан.

Кумами президентської родини є і головні статисти відправленого у відставку уряду - Оксана Білозір та Юрій Павленко.

Причому якщо екс-міністра культури Білозір вже давно треба було звільняти за повну непрофесійність і безкультурність в громадському та особистому житті, то Павленко на посаді міністра молоді та спорту, яка практично не потребує особливої діяльності і великого розуму, виглядав вельми органічно. Він на ній, швидше за все, й залишиться.

Є серед ющенкових кумів і народні депутати. Сергій Буряк, голова парламентського комітету з питань фінансів та банківської діяльності - один із братів Буряків, засновників "БрокБізнесБанку".

Перебуває у фракції Партії промисловців та підприємців, на відміну від свого брата Олександра, який "окопався" в "Нашій Україні". Обоє, кажуть люди, явні фінансисти закордонних туристичних подорожей Ющенко.

Кумом Ющенка вважають і легенду українського парламентаризму та гумору - екс-спікера ВР Івана Степановича Плюща.

От тільки вплив у аксакала регламенту та мікрохвона вже далеко не той, що колись - його перлів ось уже півроку не чути в пресі, а Віктор Андрійович нині просить порад у зовсім інших кумів. Хоча дарма - мудре слово Плюща напевне не призвело б до такої кризи, яку ми нині можемо спостерігати. Втім, Плющ - хитра людина. Швидше за все він першим зрозумів безперпективність в політичному житті кума Вітюши.

Зв'язок Ющенка з банківськими колами ніколи не переривався - його давнім другом і кумом є голова правління банку "АЖІО" Станіслав Аржевітін.

Сина Аржевітіна, до речі, Ющенко хрестив у знаменитій Іллінецькій церкві в селі Суботові. "Ото церква Богданова..." Цікаво й те, що кум Ющенка є скарбником Українського козацтва, де Віктор Андрійович значиться гетьманом. Проте ця дружба навряд чи стане основою для кадрових призначень - Аржевітін, як видається, на урядові посади не претендує.

Кумом Ющенка є і багаторічний медіа-соратник Михайло Дорошенко, головний редактор газети "Україна молода".

Колись кум Ющенко продав його козачком в службу своєму батьку Леоніду Кучмі. Але щось той не прижився у батька. Утім, йому самому урядові посади і не потрібні - подейкують, що Дорошенко на правах кума просто лобіює призначення потрібних певним силам людей. А на його думку Ющенко завжди зважає.

Найдивніша позиція в списку - кума Віктора Андрійовича на ім'я Оксана Хант (Мороз), власниця київського бутіку "Санахант".

Так-так, знаменита "Самка богомола", чиї кримінальні діяння розписував у своїй багатосерійній сазі журналіст Володимир Бойко. Хант, до речі, є одночасно й кумою Леоніда Кучми. Очікувати від цієї звинувачуваної в аферах особи реального впливу на Ющенка не варто - їхнє кумівство, певно, було дещо випадковим.

Проте статус дозволяє їй не боятися переслідування з боку правоохоронних органів: хоч Юрій Луценко й звітував, що порушено кримінальну справу і йде слідство, історію "самки" спустили на гальмах.

В одному з випусків російської телепередачі "Однако" стверджувалося, що кумом Ющенка є і Павло Ярошенко, керівник АсМАП - Асоціації міжнародних автоперевізників України.

Утім, сприймати твердження телекілера Леонтьєва за чисту правду не варто. Родина Ющенка вже судилася з цим українофобом за наклеп. Проте не виключено, що тут Леонтьєв не збрехав - сенсу особливого не було.

Куми Ющенка стали настільки всеохопним явищем в українській політиці, що вже не дивуєшся, зустрічаючи на Інтернет-форумах твердження про те, що в Віктора Андрійовича є й такий кум як Віктор Балога, голова Закарпатської обласної державної адміністрації. Перевірити цю інформацію нелегко, але уявити можна.

Отже, шановні читачі, це вся інформація по кумах Ющенка, яку можна знайти у відкритому доступі. Безсумнівно, оскільки питання кумівства має надзвичайну державну вагу в Україні, суспільство потребує чіткого списку можливих претендентів на державні посади.

Якщо у вас є інформація чи зауваження до вже оголошених імен, пишіть нам на адресу info@ua-pravda.com Чекаємо на вашу допомогу!

Данная статья взята из рубрики "ДОБАВИТЬ СТАТЬЮ"

Источник: 4-та Влада