По Генеральному прокуророві вдарила важка артилерія Банкової

24 октября 2003, 21:03
 Политика Источник: Политика и культура (Украина) Персоны: Кучма Л. Д.
Піскун відповість за Колінько

По Генеральному прокуророві вдарила важка артилерія Банкової

"Киевские ведомости" якось запитали у Генпрокурора України Святослава Піскуна, чи не турбує його керівник Координаційного комітету боротьби з корупцією та оргзлочиністю Ольга Колінько. Мовляв, за результатам її перевірок починають знімати місцевих прокурорів... так і до Генерального може черга дійти. Піскун тоді відповів: "Ольга Михайлівна мене взагалі не турбує. Рівно, як і її діяльність на посаді голови Координаційного комітету. Вона щось розслідує, їздить з перевірками по реґіонах...". Треба було б Генпрокурору після цих слів ще й по дереву постукати, бо пані Ольга повернулася з чергової поїздки в реґіони і вирішила спробувати на зубок і самого Святослава Піскуна.

Вона розповіла журналістам, як донька Піскуна Тетяна Іващенко використовує свого батечка у якості "даху". Тобто Тетяна і ще один начебто піскунівський родич входять до наглядових рад кількох підприємств і використовують родинні зв'язки для ухилення від кримінального переслідування, на їхнє замовлення незаконно порушують кримінальні справи проти осіб, які заважають їхньому бізнесу, пояснила Колінько.

Але частина "наїздів" обсипалася практично одразу. Щось спростувала Генпрокуратура, щось сам "родич", який сказав, що з Генеральним ніколи не родичався. Не виключено, натягнутими виявилися чимало фактів зі звинувачення Колінько, але у даному контексті цікавість викликає не чистота-забрудненість Піскуна, а ті мотиви, які спонукають людину, близьку до Президента та глави його Адміністрації шпетити президентського ж прокурора? Чимало експертів схильні пояснювати це конфліктом між Генпрокурором і главою АП. Зокрема, нещодавно Піскун порушив кримінальну справу проти мера Ялти, до речі - також за корупцію, який є членом СДПУ(о) й у відповідь Медведчук вирішив вибити крісло з-під Генпрокурора. Колінько як таран вибрана невипадково, адже її позаочі називають прокурором Медведчука і навіть пророкують, що саме вона стане наступним "Піскуном".

Однак відомо, що український політикум, особливо націонал-демократичний, занадто демонізує роль Віктора Медведчука в політиці. Такої, зокрема, думки і політолог Андрій Єрмолаєв. "Ніяких Медведчуків! Ольга Колінько зараз працює піковою дамою в колоді Леоніда Кучми, - розповідає Єрмолаєв. - Раніше Президента обвинувачували в тому, що він нарощує свій вплив на всі сегменти влади в Україні завдяки тіньовим методам. Зараз все це в минулому, бо Президент зрозумів, наскільки ефективні легальні методи. Тобто в Україні, де ледь не за кожним можливо знайти грішок корупції, найкраще контролювати неслухняних, нацьковуючи на жертву такого "енергійного і чесного борця з корупцією", як Колінько". Мабуть, Святослав Піскун уже чимось не влаштовує Леоніда Даниловича. Раніше компліментів на його адресу було страх скільки, а за останніх півроку - лише критика. Чим же завинив Піскун? Може тим, що захотів бути публічним політиком і намагається самостійно розкручувати резонансні справи.

Втім, якими б не були версії, спільним у них є одне - крісло під Піскуном захиталося. І Колінько не єдина, кого називають спадкоємцем посади Генпрокурора. Суддя Київського апеляційного суду Юрій Василенко розповідає, що у Вищій раді юстиції вперто ширяться чутки, що стати Генпрокурором готується нинішній голова ВРЮ Сергій Ківалов. І таких претендентів, очевидно, чимало. Хоча припускають, що Піскун встигне покаятися перед Президентом, посадить декількох опозиціонерів, і його шанси втриматися при посаді зростуть.