В українських школах запровадять уроки медіаграмотності, а в Україні запрацює Центр протидії дезінформації

09 марта 2021, 14:47
 Масс-медиа Источник: 4-та Влада
71ae8d47-b1b381439cb107e7d5f724fd6c0b080a.jpg

Президент Володимир Зеленський вважає, що у школах необхідно запровадити уроки медіаграмотності, щоб відрізняти правду від брехні.

Про це глава держави заявив під час форуму Україна 30. Культура. Медіа. Туризм. Також він повідомив, що і старших людей варто навчати інформаційної гігієни.

- Уроки медіаграмотності повинні з'явитися у шкільній програмі. Також ми маємо навчити наших батьків, дідусів та бабусь, що таке інформаційна гігієна, фейки і пропаганда, та як кількома реченнями чи словами хтось може керувати розумом та серцями - запевнив президент.

За його словами, Україна перебуває на передовій боротьби з пропагандою. Окрім того, Зеленський раніше пропонував створити в країні Центр протидії дезінформації.

Глава держави вважає, що в майбутньому він має стати так званим міжнародним хабом у протидії дезінформації та пропаганді.

На думку президента, жоден центр не впорається сам проти багатомільярдних бюджетів, зокрема Кремля. Тому кожен з нас має навчитись вмикати критичне мислення, відрізняти правду від фейків, обходити стороною інформаційні звалища.

Зеленський додав, що важливо перевіряти будь-яку інформацію в декількох джерелах, шукати першоджерело та зберігати холодну голову.

Також Володимир Зеленський повідомив, що найближчим часом в Україні запрацює Центр протидії дезінформації.

Він наголосив, що новий інститут зможе стати надійним центром протидії фейкам в інформаційних конфліктах.

Источник: 4-та Влада