Ірану не вдасться уникнути виплати компенсацій за катастрофу літака МАУ - МЗС України

29 июня 2021, 19:14
 Политика Источник: Гордон

Сума компенсацій сім'ям загиблих під час катастрофи літака "Міжнародних авіаліній України" під Тегераном 2020 року, яку погодять під час урядових перемовин між Іраном і Україною, буде вищою за суму, запропоновану Іраном в односторонньому порядку. Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода", опублікованому 29 червня, заявив заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін.

На запитання журналіста, чи може статися так, що сім'ї, які відмовляться від $150 тис., запропонованих іранською стороною за відмову від юридичних претензій, втратять шанс на матеріальну компенсацію, Єнін сказав, що "остаточне рішення буде прийматися кожною родиною постраждалих".

"Звертаючись до іранської сторони, можу сказати, що виплати окремим сім'ям не позбавляють Іран від міжнародно-правової відповідальності. Уникнути виплати компенсацій Ірану не вдасться. Жодного прецеденту, коли б траплялася авіакатастрофа, але постраждалі не отримували компенсації, у світовій практиці не існує", - сказав він.

Заступник міністра уточнив, що не знає, коли буде погоджено й виплачено компенсації.

"Але з усією впевненістю можу сказати, що ніхто не залишиться без компенсацій. Ми використаємо всі наші ресурси й допомогу партнерів, аби захистити інтереси всіх постраждалих у цій трагедії", - заявив Єнін.ли, а не одностороннім рішенням Ірану.

Источник: Гордон