Авіакомпанії вимагають від країн ЄС запровадити сертифікат вакцинації

25 февраля 2021, 23:46
 В мире Источник: Укринформ

Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) закликала лідерів країн ЄС запровадити документ, аналогічний до сертифіката вакцинації, щоб повною мірою відновити роботу галузі авіаперевезень, піше Euractiv..

У листі, який видання отримало з власних джерел, IATA закликає країни ЄС «домовитись про вирішальну роль безпечних цифрових рішень», таких як спеціальний проїзний документ - IATA Travel Pass.

Цей лист підписаний віцепрезидентом IATA з питань Європи Рафаелем Шварцманом та адресований президенту Європейської ради Шарлю Мішелю напередодні віртуальної зустрічі лідерів ЄС, що відбудеться сьогодні.

У листі IATA стверджує, що такий проїзний квиток (Travel Pass) забезпечить «урядам, а також пасажирам та екіпажу необхідну впевненість у стані здоров'я кожного пасажира».

Запропонований IATA цифровий квиток зберігатиме деталі вакцинації мандрівників, останні результати тестів на COVID-19, що дозволить пасажирам швидко обмінюватися інформацією про власне здоров'я з урядами країн до в'їзду на їх територію, йдеться у листі.

IATA стверджує, що жорсткі вимоги до перевірки також допоможуть боротися з шахраями, котрі поширюють підроблені сертифікати про вакцинацію.

IATA, яка представляє близько 290 авіакомпаній з усього світу, заявляє, що обмеження кордону можна послабити поетапно, оцінюючи відповідні показники здоров'я для кожного регіону, такі як відсоток щепленого населення, рівень зараженості та рівень смертності.

Група авіакомпаній пропонує співпрацювати з національними урядами, щоб допомогти скласти та розгорнути дорожні карти, які дозволять відновити вільне пересування європейців.

Держави-члени ЄС повинні застосувати "розумний" підхід до скасування міжнародних прикордонних зобов'язань, досягнувши "досяжного балансу між ризиком та фінансовою стійкістю людей / економік", стверджується в листі.

Надання тим, хто отримав вакцину проти COVID-19, сертифікацію для відновлення подорожі - так званий `` паспорт вакцини '' - виявилось суперечливим, і країни ЄС розділилися щодо цієї ідеї.

Країни з великим сектором туризму, як правило, більш сприятливі для цієї концепції.(…)

Источник: Укринформ