США і РФ є домовленість про розробку масштабної угоди з контролю над озброєннями - Байден

17 июня 2021, 08:50
 В мире Источник: Интерфакс-Украина
rus_usa._1jpeg.jpg

США і Росія домовилися вести роботу над масштабною угодою з контролю над озброєннями, заявив у середу американський президент Джо Байден.

"У нас є домовленість працювати над великою угодою з контролю над озброєннями", - сказав Байден журналістам перед вильотом з Женеви.

Він нагадав, що починав працювати з цієї проблематики ще за часів "холодної війни". До того ж, Байден зазначив, що якщо Вашингтон і Москва укладали угоди з контролю над озброєннями під час "холодної війни", то швидше за все, це можливо і зараз. Проте, Байден не став будувати більш точних припущень з цього приводу.

За словами Байдена, йому не обов'язково кому-небудь довіряти у разі продовження угоди типу СНО-III.

Також він охарактеризував становище Росії як "дуже, дуже складне", оскільки на неї, згідно з твердженнями Байдена, тисне Китай, а сама РФ "відчайдушно хоче залишитися великою державою".

Пізніше Байден вилетів до Вашингтона з Женеви, де в середу провів переговори з російським колегою Володимиром Путіним. Лідери спілкувалися понад 2,5 годин. Потім обидва президенти провели окремі прес-конференції.

Як повідомив Путін, переговори з американським колегою пройшли "цілком успішно". Байден у свою чергу заявив, що "атмосфера, тон зустрічі були хорошими, позитивними".