Національне антикорупційне бюро України разом зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою задокументували, як фігуранти справи про масштабну корупцію у сфері енергетики систематично передавали кошти колишньому віцепрем'єр-міністру України, якого у внутрішньому спілкуванні називали "Че Гевара".
Про це йдеться у заяві НАБУ.
Згідно з заявами прокурора САП під час судового засідання, прізвисько "Че Гевара" дали колишньому віцепрем'єр-міністру-міністру національної єдності Олексію Чернишову.
Антикорупційні органи зафіксували передачу 1,2 млн доларів США та майже 100 тисяч євро готівкою - кошти передавалися безпосередньо в офісі чи медичній клініці, що належала одному з учасників схеми.
Останній епізод із цієї серії підтверджує передачу 500 тисяч доларів США дружині вказаного ексвіце-прем'єра після того, як він сам набув статусу підозрюваного у кримінальному провадженні, яке ведуть НАБУ та САП.
Нагадаємо, вранці 10 листопада НАБУ та САП розпочали обшуки у колишнього бізнес-партнера президента Зеленського та співвласника студії "Квартал 95" Тимура Міндіча, а також у міністра юстиції Германа Галущенка, який раніше очолював міністерство енергетики.
Згодом в антикорупційних органах повідомили про проведення масштабної операції у сфері енергетики. Там розповіли, що злочинна організація збудувала схему систематичного отримання неправомірної вигоди від контрагентів АТ "НАЕК "Енергоатом" у розмірі від 10% до 15% вартості контрактів. У схему залучили зокрема колишнього заступника керівника Фонду державного майна, який надалі став радником міністра енергетики, а також колишнього правоохоронця.
У САП вже розповіли, як зловмисникам вдалося легалізувати близько 100 млн доларів отриманих коштів.
А сьогодні стало відомо, що НАБУ та САП повідомили про підозру сімом фігурантам справи "Енергоатому".
