Україна є і залишається транзитною країною, навіть якщо добудують "Північний потік-2" - Меркель

12 июля 2021, 22:39
 Политика Источник: Крым.Реалии
a_merkel.jpg

Україна залишиться транзитною країною, навіть якщо буде завершене будівництво "Північного Потоку-2", заявила на брифінгу з нагоди зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель.

"Ми хочемо досягти того, щоб залишився транзит газу через Україну. У майбутньому для нас Україна є і залишається транзитною країною для газу, навіть у тому випадку, якщо буде завершене будівництво "Північного Потоку- 2". З українського боку тут є великі побоювання. Ми серйозно сприймаємо ці побоювання. Ми цю тему сьогодні ввечері і надалі будемо обговорювати", - сказала вона.

Канцлер зазначила, що питання газогону також буде на порядку денному під час її візиту до Сполучених Штатів.

Зеленський теж прокоментував будівництво нафтопроводу "Північний Потік-2".

"Ми вважаємо, що це велика загроза, яка мило ховається під маскою економічного проєкту. Сьогодні український маршрут транспортування газу до Європи є дійсно вагомим стримуючим фактором. Запуск "Північного Потоку-2" несе потенційну загрозу безпеці у всьому регіоні. Зайвим свідченням цього є концентрація російських військ на нашому державному кордоні", - сказав Зеленський.

Зустріч Зеленського та Меркель відбувається 12 липня в Берліні.

"Північний потік-2" передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік безпосередньо з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря. Росія вже оголосила про завершення укладання першої гілки. Будівництво останніх кілометрів на довгий час було зупинене завдяки санкціям адміністрації Дональда Трампа і протестам екологів у німецьких судах.

Противники проєкту впевнені, що Росія спробує використовувати його для політичного тиску на країни Європи і Україну, погрожуючи їм скороченням поставок газу в разі виникнення конфліктних ситуацій. Москва це заперечує.

Источник: Крым.Реалии